">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Eşsiz Bir Kahve: Brezilya Fazenda Yellow Bourbon Kahvesi!

Eşsiz Bir Kahve: Brezilya Fazenda Yellow Bourbon Kahvesi!
03-02-2022 tarihinde eklendi.
Güney Amerika'da yetişen Brezilya Fazenda Yellow Bourbon kahvesini diğer kahvelerden ayıran özelliği ise kahve meyvesinin kırmızı yerine turuncu veya sarı renkte olmasıdır.

Brezilya Fazenda Yellow Bourbon kahvesi, Güney Amerika’da yetişen ve ihraç edilen kahveler arasında kalite konusunda en prestijli ve en tanınmış kahve çeşidi olmaktadır. Tarihsel öneminin yanı sıra üretim sürecinde geleneksel yöntemleri hala korumasından dolayı da lezzetinden ödün vermeden üretimlerine devam etmektedir.

Fazenda Yellow Bourbon kahvesini diğer kahvelerden ayıran özelliği ise kahve meyvesinin kırmızı yerine turuncu veya sarı renkte olmasıdır. Dış görünüşünün diğerlerinden farklı olmasından dolayı bu ismi almış bir kahve türü olarak ün salmıştır.

Bu kahve türü, denizden yaklaşık olarak 1.100 ila 1.600 metre yükseklikte yer alan dağ yamaçlarındaki tarlalarda bulunan eğitimli kişilerin çalışmış olduğu çiftliklerde yetiştirilerek üretilmektedir. Toplandıktan sonra ise flezleme işlemleri yapılarak dünyanın her geçen gün artan kahve ihtiyacını karşılamak için ihracatı yapılmaktadır.

Brezilya Fazenda Yellow Bourbon kahvesini diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği ise lezzetli ve zengin bir aromaya sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, hasat işlemi tamamlandıktan hemen sonra kahve meyvesinin kabuğunun soyulması ve daha sonrasında kabuk ve çekirdeklerin aynı ortamda doğal gelenekler ile kurutulmasından dolayı kaliteli bir tat ortaya çıkmaktadır. Geleneksel olarak yıllardır devam eden bu kurutma şekli sayesinde de tatlımsı dış yüzey ve meyvemsi tatlar kahve çekirdeklerine nüfus ederek dünya genelinde tüketilen bir kahve halini almasını ve de tercih edilmesini sağlamıştır.

Brezilya FazendaYellowBourbon Kahvesinin Özellikleri

Brezilya Fazenda Yellow Bourbon kahvesi Güney Amerika’da yetişen en lezzetli ve en bilindik kahve türü olmaktadır. Bunun sebebi ise karakteristik özellikleri olarak gösterilebilir. Fazenda Yellow Bourbon kahvesinin karakteristik özelliklerinden ilki tadım noktaları olmaktadır. Kahve özel kurutma tekniği ile çekirdeğin içerisinde tatlı, ceviz ve fındığa benzeyen bir tadım notasının çıkması en önemli karakteristik niteliklerinden biridir.

Kahve tüketicileri genellikle asidite oranlarına oldukça dikkat etmektedir. Bu kahvenin asidite oranının orta ve tatlı arasında olması ise birçok kahve sever tarafından tercih edilme nedeni olmaktadır. Bununla birlikte gövdesinin orta yüksek dereceye sahip olması ise kahve lezzetinin eşsiz olmasını sağlamaktadır. İçim sertliğinin dengeli olması da kahve sever kişilerin yanı sıra kahve sevmeyen kişiler tarafından da rahatça tüketilmesini sağlar ve hemen hemen her damak tadına hitap eder.

Brezilya FazendaYellowBourbon Kahvesinin Demlenme Yöntemi

Brezilya Fazenda Yellow Bourbon kahvesi günümüzde makinelerin yanı sıra French Press veya filtre kağıtlarının kullanılarak birçok demlenme yöntemi ile yapılmaktadır. Ancak hızlı sonuç veren ve pratiklik açısından genellikle French Press kullanılmaktadır.

French Press kullanarak Fazenda Yellow Bourbon kahvesi yaparken demleme esnasında sıcak veya soğuk olarak demleme yapılabilmektedir. Bu tamamen kişinin kahve zevkine bağlı olarak değişmektedir. Ancak soğuk demleme esnasında çok fazla tat farkı ortaya çıkmasa da sıcak demlemelerde demleme sürelerine göre tat farkı ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı da kişilerin kendi damak zevklerine uygun bir şekilde demleme sürelerini ayarlamaları gerekmektedir.

Fazenda Yellow Bourbon kahvesi yaparken sıcak su yerine süt de kullanılan bir malzeme olmaktadır. Su ile demlemeye oranla daha az tercih edilen bir yöntem olsa da kahve severler tarafından değişik lezzetler denenmek için kahve demlemesinde kullanılan bir yöntem olmaktadır.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.