">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahvesi Nedir?

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahvesi Nedir?
14-12-2021 tarihinde eklendi.
Coffee Beans Hawaii Kona Prime, berrak ve aromatik yapısı ile dünyada genelinde sevilen bir kahvedir, Big Island adasında yetişmektedir.

Coffee Beans Hawaii Kona Prime günümüzde dünya sıralamasında ilk 10 içinde bulunan en pahalı kahve çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Bunun sebebi ise yetişmiş olduğu bölgeden kaynaklanmaktadır.

Kona Prime kahvesi Hawaii de bulunan ve Big Island adı verilen Hawaii’nin en büyük adasında yetişmektedir. Bu kahve türü yetişmiş olduğu adada bulunan Mauna Loa adı verilen volkanik yanardağın yamaçlarındaki bölgede yetişmesinden dolayı kahve üretimi için gerekli olan bütün şartları sağlamaktadır. İsmini de Mauna Loa Yanardağı’nda bulunan Kona bölgesinde yetiştirilmesinden almaktadır.

Yetişmiş olduğu bölgenin iklim şartları nedeniyle kahve çekirdekleri gün içerisinde bolca güneş alır ve akabinde çekirdekler güneş sıcaklığında iyice olgunlaşır. Öğlen saatlerinde ve sonrasında bol yağış ile karşı karşıya kalan kahve meyvesi, gerekli olan bütün şartları bünyesinde böylelikle taşımaktadır.

Volkanik yanardağ eteklerinde yetişmesinden dolayı da en verimli topraklardan biri üzerinde yetişmektedir. Bu da dünya genelinde hem lezzeti ile hem de kalitesi ile bilinen en iyi 10 kahve arasında isminin geçmesini sağlamıştır.

Kona Prime kahvesi berrak ve aromatik yapıları ile dünya genelinde sevilerek tüketilen bir kahve türüdür. Bu yüzden de geleneksel olarak üretilme standartları değiştirilmeden titizlik ile üretimi yapılmakta ve gerekli işlenme süreci tamamlandıktan sonra ihraç edilmektedir.

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahvesinin Tarihi

Coffee Beans Hawaii Kona Prime kahvesi 1828 yılında ülkeye gelen İngilizler tarafından verilen çekirdekler ile üretilmeye başlamıştır. Daha sonrasında da oluşan bütün fideler ve tohumlar Mauna Loa Dağı’nın eteklerine dikilerek günümüzdeki geniş arazinin oluşması sağlanmıştır. Zamanla etrafında bulunan koşullardan etkilenerek de karakteristik yapısında değişmeler yaşanmış ve en yoğun mineralli kahve haline gelmiştir.

1899 yılında büyük kahve pazarı çöküşünden sonra üretimi ülke genelinde oldukça küçülmeye girmiş olsa da günümüzde eski hızı ile üretilmeye devam etmekte ve böylelikle de en kaliteli kahve halini almaktadır.

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahvesi Nasıl Üretiliyor?

Coffee Beans Hawaii Kona Prime kahvesi yaz boyunca kırmızı meyveler vererek olgunlaşmaktadır. Kış ayında ise çiçekleri açan ve havaların ısınması ile birlikte yeniden olgunlaşmaya başlayan bir meyve türüdür.

Kona Prime kahvesinin meyvesinin toplanmasından henüz 24 saat geçmesine izin verilmeden ayırma işlemleri yapılmaktadır. Bu ayırma işlemleri esnasında, yeşil ve nemli çekirdekler fermantasyon süresi için tanklara alınır ve daha sonrasında durulanır. Durulanma aşaması tamamlandıktan sonra da kuruması için 14 gün boyunca bekletilir. Bekleme süresi tamamlanmasının ardından da ihraç edilecek özelliklere göre çuvallanarak yola çıkarılmaktadır.

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahvesinin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Coffee Beans Hawaii Kona Prime kahvesi etrafında bulunan diğer bitkilerden de etkilenmektedir. Bu yüzden, çikolata ve çilek gibi tatları da barındıran meyvemsi bir aromatik yapıya sahiptir. Asidite oranı orta özellik göstermesinden dolayı ise rahatça tüketilmesini sağlamaktadır. Kona kahvesi gövde olarak orta özellik göstermektedir. Bununla beraber içim sertliği de oldukça hafiftir. Bu sayede gün içerisinde birden çok kahve tüketmeyi sevenlerin herhangi bir rahatsızlık hissetmemeden keyifle tüketebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Coffee Beans Hawaii Kona Prime Kahve Çekirdeği

Coffee Beans Hawaii Kona Prime kahvesi içerisinde meyve çeşitleri, çikolata, çilek ve tatlımsı aromatik yapısı bulunan özellikler ile içenleri cezbetmektedir. Bu nedenle daha tatlı kahve türlerini seven kişiler tarafından tercih edilen bir ürün olarak demlendiği dakikalar içerisinde olduğu ortama yaydığı aromatik kokuları ile de kahve hazzını doruklara çıkartmaktadır. 

Hawaii Kona Prime kahvesi asidite oranı orta bir özellik göstermektedir. Bununla birlikte gövdesi orta ve içim sertliği de hafif olmaktadır. Bu da kahvenin demlenme sonrasında oldukça kaygan ve parlak bir yapısının olmasını yol açar. İçim sertliğinin hafif olmasıyla da gün içerisinde rahatlıkla birden çok defa tüketilmesini sağlamaktadır. Siz de bu eşsiz aromatik kahvenin tadına bakmak ve de deneyimlemek isterseniz, farklı gramajlarda satışı bulunan ürünümüzü satın alarak bu yöresel kahvemizin üst düzey deneyimini yaşayabilirsiniz.

Farklı gramaj seçenekleri ile size sunulan Coffee Beans Hawaii Kona Prime kahvesini deneyimleyebilir ve siz de bu eşsiz tadın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Meyvemsi, Çilek, Tatlı ve Çikolatanın büyüleyici aroması ile güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.