">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Günde Bir Fincan Kahve, Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

Günde Bir Fincan Kahve, Kalp Krizi Riskini Azaltıyor
14-12-2021 tarihinde eklendi.
Yapılan araştırmalara göre günde bir fincan kahvenin inme ve kalp krizi riskini yüzde 20 azalttığı sonucuna ulaşıldı.

Kahvenin faydalarına yönelik yapılan araştırmaların bugüne kadarki en geniş kapsamlılarından biri Macaristan’ın Budapeşte kentinde bulunan Semmelweis Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. Yaklaşık yarım milyon İngiliz üzerinde yapılan çalışmada, günde bir fincan kahve içmenin felç ve kalp krizi riskini yüzde 20 oranında azaltabileceği sonucuna varıldı. Coffee Beans olarak dünyanın en lezzetli kahvelerini Türkiye’nin her yerine evrensel kalite standartlarında ulaştırırken kahveye dair bilgileri de sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

İşte araştırmanın detayları.

Yaklaşık olarak 500 bin İngiliz denek üzerinde yürütülen araştırmanın sonuçları yayınlandı. Macaristan’ın köklü üniversitelerinden biri olan Semmelweis Üniversitesi’ne bağlı çalışan araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, günde bir fincan kahvenin kalp krizi veya felç riskini beşte bir oranında azaltabileceği bulgusuna rastlandı.

Bugüne Kadarki En Büyük Araştırma

Kahve ve insan bedenine etkilerine dair bugüne dek yapılan çalışmalar arasında en geniş kapsamlılarından biriydi ve günde yarım fincan ile 3 fincan arası bir miktarda kahve içen insanların felç geçirme ihtimalleri yüzde 21 oranında daha az olduğu sonucuna ulaşıldı.

Üstelik günde bir fincan kahve içen bireylerin kahve tüketmeyenlere kıyasla sağlık durumlarının daha iyi olduğu gözlemlendi. Kardiyovasküler hastalıklardan kaynaklı ölüm ihtimalinin de günlük kahve tüketimi sonucu yüzde 17 oranında azaldığı belirtildi.

Araştırmanın yürütücüsü olan Semmelweis Üniversitesi’nden Judit Simon, “Sonuçlarımız düzenli olarak kahve tüketmenin güvenli olduğunu açık şekilde gösteriyor. 10 – 15 yıllık takiplerin ardından olumsuz kardiyovasküler sonuçların yüksek kahve tüketimi ile ilgisi olmadığını anlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Avrupa Kardiyoloji Kongresinde Gündem Oldu

Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin 2021 yılı kongresinde araştırmanın özeti sunuldu ve oldukça ses getirdi. Bir insanın uzun vadeli sağlığını iyileştiren kahvenin ne olduğunu görebilmek adına MRI taramalarından faydalanıldı. Dr. Judit Simon, görüntülere dair yaptıkları analizler sonucunda düzenli olarak kahve tüketen deneklerin, kahve içmeyen katılımcılara kıyasla daha sağlıklı bir bedene ve daha iyi işleyen kalplere sahip olduklarının görülebildiğini açıkladı. Siz de Coffee Beans’in eşsiz lezzetleriyle hem hayatınıza tat katabilir hem de kalp krizi riskini azaltabilirsiniz.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.