">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso
14-12-2021 tarihinde eklendi.
Hem espresso hemde yumuşak içimli olmasını istiyorsanız içim sertliği dengeli Light Blend Espresso tamda sizin damak tadınıza uygun.

1900’lü yıllarda İtalyanlar tarafından Espresso’nun keşfedilmesi ile birlikte kahve kültüründe farklı bir boyut ortaya çıkmıştır. Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso hızlı bir şekilde yapılan ve küçük servisler ile ikram edilen bir kahve çeşididir. İşlenmemiş ve yumuşaklığında oynanmamış Espressolar genellikle sert yapılı olmaktadır. Yoğun kıvama sahip olan Espresso çeşitleri günümüzde her geçen gün birçok kişi tarafından tüketilse de tatlı kahve sevenler tarafından tercih edilmemektedir.

Aroması ve yapısı itibari ile miligram başına kafein miktarının en fazla düşmüş olduğu kahvelerden biri olması filtre kahveye oranla daha da zor bir şekilde tüketilmesine neden olmakta ve herkesin keyifli bir şekilde tüketebileceği bir kahve çeşidi olmamaktadır.

Hem Espresso içmek hem de o acı tadı hafif bir şekilde yumuşatmak isteyen kişiler Light Blend (Yumuşak) Espresso tercih etmektedir. Ancak bunun yanı sıra içerisinde süt, karamel veya çikolata gibi aromalar kullanılarak da istenilen yumuşak ve yoğun tada ulaşmak mümkün kılınmaktadır.

Espresso yapısı itibari ile Türk kültüründe herkes tarafından sıklıkla tüketilen Türk kahvesine benzer özellikler göstermektedir. Ancak Espresso ile Türk kahvesini birbirinden ayıran en temel iki özellik; Espressonun telve ile tüketilmemesi ve daha büyük bir şekilde kahve çekirdeklerinin öğütülmesidir.

Espresso kelime yapısı itibari ile İtalyanca kökenlidir. Kelime, hızlı bir şekilde hazırlanıp tüketilebilen kahve anlamına gelir.

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso Karakteristik Özellikleri

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso,  ceviz, şeker ve fındık aromaları sayesinde kahve tutkunlarına güzel bir lezzet bileşimi sunmaktadır. Bununla birlikte asidite oranının hafifliği birçok kişi tarafından sevilen bir özellik olarak öne çıkar.

Gövdesinin orta olması ve içim sertliğinin dengeli olması ise kişilerin gün içerisinde rahatlıkla tüketebilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra yumuşak özellik göstermesinden dolayı ise beklenilen sert tat ortadan kalkmakta ve keyifli bir kahve tüketiminin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso Faydaları ve Zararları

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilen ve gün içerisinde tüketilen bir kahve türüdür. Ancak tüketen kişinin çokluğu kadar zarar ve faydalarını bilmeyen birçok kişi de bulunmaktadır.

Espresso içerisinde bulunan kafein miktarından dolayı kişilerin odaklanma ve dikkat konularında pozitif bir şekilde etkilenmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte de metabolizmayı hızlandırma işlevi bulunmasından dolayı kişilerin tartıda ödem atarak daha hafif gözükmelerini sağlar. İçerisinde herhangi bir kalori barındırmamasından dolayı ise kişilerin tüketim sonrasında yağlanma problemi yaşamaması anlamına gelir.

Espresso’nun aşırı tüketimi sonucunda meydana gelen kimi olumsuz etkileri vardır. Özellikle içerisinde bulunan kafein miktarından dolayı fazla tüketilmesi durumunda vücutta titreme gibi tepkilerin ortaya çıkmasına yol açar. Bununla birlikte uykuya yakın sürelerde tüketilmesi durumunda kişilerin uykuya geçişini zorlaştırmakta ve bu da kişilerin kendini halsiz hissetmesine yol açmaktadır.

Türkiye’de Espresso Tüketimi

Ülkemizde kahve dükkânlarının hızla artması ve kahve makinelerinin evlere girmesi ile kahve tüketimi hızla artmaktadır. Türkiye’de son yıllarda yapılan araştırmalara göre espresso tüketiminin yaklaşık% 5'i kafelerde gerçekleşiyor. Kalan% 90 tüketimin % 90'ı espresso + su / süt (latte, Amerikan kahvesi, macchiato, cappuccino vb.) kombinasyonuna ait. Bu da ülkemizde espresso tüketiminin hâlâ çok düşük olduğunun bir göstergesidir. Özellikle yüksek gelirli insanların yaşadığı bölgelerde ve turistlerin yoğunlaştığı kafelerde bu oran% 40-50'ye kadar yükseliş gösterse de ortalama kahve tüketimi ülkenin yaklaşık onda biri kadardır ve bu da pazarın daha fazla ilerleme kaydedeceğini göstermektedir.

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso Kahve Çekirdeği

Coffee Beans Light Blend (Yumuşak) Espresso diğer espresso çeşitlerine göre sert bir tat yerine daha yumuşak bir tat göstermektedir. İçerisinde çikolata ve fındık aromaları bulunmakta ve bundan dolayı da hafif bir asidite oranı sağlamaktadır. Çikolata ve fındığın birleşmesinden oluşan aromatik yapısı ile de kişilerin espresso tüketimi esnasında damaklarında lezzetli bir tadın kalmasını sağlamaktadır.

İçim sertliği oldukça dengeli olmaktadır. Bu da birçok Espresso sever tarafından aranan bir özellik olmaktadır. Gövdesinin tam özellik göstermesi ile lezzet seviyesinin ne denli yüksek olduğunun belirtisi olmaktadır. 

Farklı gramaj seçenekleri ile size sunulan Light Blend Espresso ürünümüz ile siz de bu yumuşak içim lezzetini deneyimleyebilir ve keyifle tüketebilirsiniz.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.