">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Mexico SHG Finca Monte Azul Kahvesi ve Çekirdeğinin Yetiştirilmesi

Mexico SHG Finca Monte Azul Kahvesi ve Çekirdeğinin Yetiştirilmesi
15-02-2022 tarihinde eklendi.
Meksika, kahve üretiminde dünya genelinde ilk 10 sırada bulunmasından dolayı bünyesinde birçok farklı çeşit kahve bulunmaktadır. Bu kahveler arasında en çok tüketilen ve bilineni ise Mexico SHG Finca Monte Azul kahvesidir.

Mexico SHG Finca Monte Azul kahve çekirdeği, Meksika’da bulunan Veracruz eyaletinde bulunan Huatusco bölgesinde yetiştirilmektedir. Günümüzde Meksika’da üretilen kahveler birçok kişi tarafından tüketiliyor olsa da bundan 5 ila 10 yıl öncesine kadar çok değer görmemekteydi. Ancak teknolojik gelişmeler ve dünya genelindeki hızla büyüyen kahve kültüründen dolayı uluslararası kahve piyasasında Meksika’nın da adının geçmesini sağlamıştır.

Kahvenin yapıldığı Huatusco bölgesi Meksika topraklarında bulunsa da kahve üretimini yapan birçok çiftçi İspanyolca konuşmayı bilmemektedir. Yüzyıllardır orada yaşamalarından dolayı da kendi dillerini konuşmakta ve toprağın kahve üretiminde ne gibi tepkiler vereceğini bilmektedirler. Bununla birlikte kahve ağaçlarının etrafında bulunan çikolata, fındık ve turunçgillerden dolayı ise kahve aromaları değişerek farklı bir kahve lezzetinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Mexico SHG Finca Monte Azul kahvenin ismi olsa da içerisinde geçen Finca Monte Azul kelimesinin karşılığı Mavi Dağ Çiftliği olmaktadır. Bu da kahvenin yetiştirilmiş olduğu bölgeyi simgelemektedir. Böylelikle de ismine yenilik getirilmiştir.

Meksika da yetişen kahvelerin yetiştirilme bölgesine göre farklı sertifikasyonları olmaktadır. 1.350 metre ve üstünde yetişen kahve çeşitlerine SHG damlası vurulmaktadır. Bunun sebebi ise kahvenin kaliteli bir şekilde ve standart yüksekliklerde yetiştiğini göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Mexico SHG Finca Monte Azul Kahvesinin Özellikleri

Meksika, kahve üretiminde dünya genelinde ilk 10 sırada bulunmasından dolayı bünyesinde birçok farklı çeşit kahve bulunmaktadır. Bu kahveler arasında en çok tüketilen ve bilineni ise Mexico SHG Finca Monte Azul kahvesidir. Finca Monte Azul kahve çekirdeğinin özellikleri ise şunlardır:

Kahvenin yetiştiği bölgede meyve, fındık, çikolata ve narenciye ağaçları olmasından dolayı tadım esnasında bu lezzetlere ulaşılmaktadır. Bununla birlikte asidite oranı oldukça hafif bir kahve özelliği göstermektedir. Gövdesinin orta olması ve dengeli bir sertlik özelliği göstermesi ise kahvelerde aranan özelliklerden biri olmaktadır.

Mexico SHG Finca Monte Azul Nasıl Demlenir?

Meksika kahve üretiminde dünya genelinde ilk 10 sırada yer aldığı gibi kahve tüketimini de seven bir ülkedir. Bu yüzden de hem Mexico SHG Finca Monte Azul kahve çekirdeğini hem de diğer kahve çekirdeklerini birçok farklı yollar ile tüketmektedir. Günümüzde genellikle evlerde profesyonel makineler bulunmaması durumunda French Press kullanılarak da bu kahveler yapılmaktadır.

French Press ile kahve demleme esnasında sıcak demleme veya soğuk demleme yapılabilmektedir. Ancak sıcak demleme yaparken kişilerin demleme süresine dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü kahveler ne kadar beklerse bir o kadar farklı tatların alınması sağlanır. Bu da kişinin kahve zevkine göre ayarlanması gerekmektedir.

Sıcak veya soğuk demleme esnasında su kullanılabildiği gibi süt ile de demleme çoğu zaman yapılmaktadır. Bunun sebebi ise kahvenin daha yumuşak bir içimi olmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Kendi damak tadınıza ve zevkinize göre kahvenizin demlenme süresini ayarlayarak bu eşsiz tadın keyfine varabilirsiniz.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.