">
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

02164668800

Panama Geisha, Esmeralda Boquete

Panama Geisha, Esmeralda Boquete
21-12-2021 tarihinde eklendi.
kahvenin istenilen şekilde ve kalitede yetişebilmesi için gerekli olan yetiştirilme düzeyine sahip olması lezzetine de katkı sağlamaktadır.

Panama Geisha, Esmeralda Boquete kahve çekirdeği 1.350 metre ve yüksek olan irtifalarda yetiştirilmektedir. Bu da kahvenin istenilen şekilde ve kalitede yetişebilmesi için gerekli olan yetiştirilme düzeyine sahip olması lezzetine de katkı sağlamaktadır.

Panama, coğrafi konumu nedeniyle iki okyanus arasında bulunan Amerika kıtasındaki iki yarım parçanın arasında bulunan ve yüz ölçümü küçük bir alanda yer almaktadır. Okyanuslara yakın olmasından ve gerekli Tropikal iklimi bünyesinde bulundurmasından dolayı da kahve üretimi oldukça kolay bir şekilde yapılmakladır.

Panama’da yetişen ve Geisha adı ile alınan kahve türleri oldukça değerli ve yüksek fiyatlara satılan bir çekirdek türüdür ve yüksek fiyatlı olsa da kahve tutkunları tarafından kalitesi ve tadıyla alıcı bulması oldukça kolaydır. Günümüzde Panama coğrafi şartlarını en iyi şekilde kullanarak birçok dünya kalitesine uyacak kahveler üretmektedir. Bu yönüyle de ekonomik olarak kahvenin ülkede güçlü bir payı bulunmaktadır. Gelişen kahve kültürü de ya da farklı tatlar arayışı da bu kahve türünün çok daha fazla ön plana çıkmasına olanak tanımıştır.

Panama Geisha, Esmeralda Boquete Kahve Çekirdeği ile Tanışma

Panama’da kahve üretimi 1900’lü yılların başında Boquete adı verilen vadinin yakınlarında yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise halen daha Panama’da yetişen en iyi kahveler bu vadide yetişmeye devam etmektedir. Vadide yetişen bu kahvelerinne kadar kaliteli olduğunu gösteren SHB sertifikaları da bulunmaktadır. 2000’li yılların başında turizmin gelişmesiyle birlikte kahve üretimi daha da hızlı bir şekil almaya başlamıştır.

Kahvenin yetişmiş olduğu Boquete vadisinde geniş bir çiçek üretimi yapılmasından dolayı da kahve çekirdekleri etrafında bulunan çiçeklerin aromasını almakta ve böylelikle kahve tüketimi esnasında çiçek kokuları almak kaçınılmazdır. Çiçek kokusu alınsa da bunun tadına yansımaması ise birçok kahve tutkunu tarafından beğenilen bir özellik olarak değerlendirilir.

Panama kahve ve turizm ile tanışmasından sonra ekonomik olarak oldukça gelişmiştir. Bu da onların Dünya üretiminde %1’e yakın bir kahve üretim hacmine sahip olmalarını sağlamıştır. Bu da yaklaşık olarak 2014’te verilen rakamlara göre Panama Geisha, Esmeralda Boquete kahvesi ve diğer kahvelerin yaklaşık olarak 45 bin çuvala denk gelmesidir.

Panama Geisha, Esmeralda Boquete Kahve Çekirdeğinin Özellikleri

Panama Geisha, Esmeralda Boquete kahve çekirdeği içerisinde bitter çikolata, yumuşak bir narenciye aroması ve şekerleme tadını barındırmaktadır. Bundan dolayı da asidite oranı yüksek bir kahve türüdür. Ancak asidite oranının yüksek olmasına rağmen içim sertliğinin dengeli olmasından dolayı gün içerisinde rahatça tüketilmektedir.

Gövdesinin orta düzeyde olması ise birçok kahve tutkunu tarafından aranan bir özellik olmaktadır. Bununla birlikte demlendikten sonra soğudukça herhangi bir acı tat çıkarmamasından dolayı da birçok kişi tarafından tercih edilen bir kahve türü olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Panama Geisha, Esmeralda Boquete kahvesinin demlenmesi konusunda ise birçok kişinin aklında sorular bulunmaktadır. Ancak bu konuya tek ve net bir yanıt vermek oldukça zor olacaktır. Çünkü günümüzde kahve kültürü fazlasıyla hızlı bir şekilde değişmekte ve sıcak demleme, soğuk demleme, süt ve diğer aromalar ile tatlandırma gibi yöntemler birçok kişiye göre farklılık göstermektedir. Damak tadınıza göre içeceğinizi çeşitlendirebilir ve de farklı tatlar ile deneyimleyebilirsiniz.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.